czwartek, 30 maja 2013

Big Book Festiwal 22 - 23.06. Warszawa

Festiwal odbędzie się dopiero za kilka tygodni, ale już dziś warto zarezerwować sobie ten czerwcowy weekend i przyjechać do Warszawy.  Big Book Festiwal to nowa inicjatywa promująca czytelnictwo i angażująca uczestników w akcje artystyczne oraz literackie. W trakcie dwóch dni odbędzie się ponad 50 wydarzeń z udziałem niemal 70 gości z Polski i zagranicy.

Program festiwalu podzielony został na kilka bloków tematycznych. Mnie zainteresował przed wszystkim ten zatytułowany "Taka piękna historia", poświęcony przedwojennej Polsce oraz Berlinowi lat 20.

Blok ten rozpocznie się w sobotę 22 czerwca o godzinie 12:00 w przepięknych wnętrzach Cafe Bristol spotkaniem z Mają i Janem Łozińskimi, znanych wam na pewno z cyklu PWN poświęconego przedwojennej Polsce. W trakcie spotkania goście opowiedzą o rytmie miasta, nocnym życiu, jedzeniu i rozrywce tamtych lat. 

O godz. 14:00, najciekawsze według mnie, spotkanie z autorką książki "Moda w przedwojennej Polsce" Anną Sieradzką. Po rozmowie odbędzie się pokaz mody przedwojennej przygotowany przez piękne dziewczyny z Grupy Rekonstrukcji Historycznej BLUSZCZO godzinie 16:00 przeniesiemy się do Berlina i szalonych lat 20. Wszystko za sprawą rozmowy Moniki Małkowskiej z Iwoną Lubą o czasach Republiki Weimarskiej.

W niedzielę o godzinie 12:00 rozpocznie się dyskusja poświęcona rodzimej, przedwojennej przedsiębiorczości, opowieść o losach kilkunastu właścicieli firm związanych z gospodarką i finansami.O godzinie 14:00 rozpocznie się spotkanie poświęcone życiu przestępczemu w przedwojennej Polsce. Rozmowa z Moniką Piątkowską dotyczyć będzie mrocznej strony codziennego życia polskiego dwudziestolecia międzywojennego.

O godz. 16:00 wraz z dziennikarką Agnieszką Obszańską zwiedzać będzie można eleganckie wnętrza Hotelu Bristol, który gościł między innymi Marlenę Dietrich.

Oczywiście w programie festiwalu jest mnóstwo innych ciekawych spotkań i paneli, o których przeczytacie na stronie wydarzenia.
Przez te dwa dni Warszawa żyć będzie książkami zgodnie z hasłem przewodnim festiwalu "Papier nie umiera nigdy". 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

AddThis