poniedziałek, 11 listopada 2013

Advanced style: piękno w dojrzałym wieku

Zdjęcia pochodzą ze strony advancedstyle.blogspot.com

Na stronę ADVANCED STYLE trafiłam chyba dwa lata temu. I zakochałam się od pierwszej chwili! Autor bloga, Ari Seth Cohen postanowił dokumentować styl nowojorskich kobiet i mężczyzn, ale tylko tych, którzy przekroczyli pewną granicę wiekową. Zachwycony odwagą, pomysłowością i elegancją starszego pokolenia, fotograf uwiecznia ich na swoich zdjęciach, pyta o styl oraz historię swoich bohaterów.
Advancedstyle.blogspot.com
Ubiorem starszych kobiet zachwycam się bardzo często. Znacznie częściej niż tym, co mają na sobie moje rówieśniczki. Szczególnie lubię patrzeć na stylowe mieszkanki Warszawy, nobliwe panie, które nie wyobrażają sobie zapewne wyjścia z domu bez eleganckiej torebki, nakrycia głowy i czerwonej szminki na ustach. Ubierały się tak w czasach swojej młodości i nie zrezygnowały z tego pomimo upływu lat.
Advancedstyle.blogspot.com
Pamiętam, jak przez kilka tygodni, każdego dnia spotykałam w autobusie pewną kobietę. Myślę, że mogła mieć około 70 lat, choć jej wiek zdradzały tylko dłonie oraz szyja. Twarz, choć pokryta siateczką zmarszczek, była uderzająco piękna. Mocno zarysowane kości policzkowe dodatkowo podkreślała różem, usta pokrywała czerwoną pomadką, siwe włosy miała zaczesane do tyłu i spięte w wysoko upięty koczek. Była wysoka i miała nienaganną figurę. Widywałam ja w pięknych sukienkach, szerokich spódnicach do kolan. Zawsze miała ze sobą plecioną torebkę i duże przeciwsłoneczne okulary. Zachwycała!
Advancedstyle.blogspot.com
Advancedstyle.blogspot.com
W tym poście zebrałam moje ulubione stylizacje pochodzące ze strony Advanced Style. Zachęcam Was do odwiedzenia tego bloga. Dojrzały styl tych przepięknych kobiet to prawdziwa kopalnia inspiracji.
Advancedstyle.blogspot.com
Advancedstyle.blogspot.com
Advancedstyle.blogspot.com
Advancedstyle.blogspot.com
Zdjęcia ze strony zostały zebrane w formie książkowej, którą można zamówić na brytyjskim Amazonie.

Ari Seth Cohen
Ari Seth Cohen

8 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie też zachwyca szyk i gracja niektórych starszych pań. Bardzo ubolewam nad tym, że w dzisiejszych czasach spotyka się to coraz rzadziej.
  Zdjęcia obłędnę!
  Pozdrawiam (:

  OdpowiedzUsuń
 3. świetne damy, uwielbiam patrzeć na takie panie tak samo zadbane, jak w czasach młodości, nie wiek ani uroda swiadczy o klasie kobiety, ale szyk, gracja (j.w.) i dbałość o siebie. Piekny post, zdjęcia wg mnie nr 1, 4 i 10 - najlepsze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie słyszałam o tym blogu, a jego autor miał naprawdę świetny pomysł! Zaprezentowane przez Ciebie zdjęcia po prostu zachwycają, aż zazdroszczę tym paniom szyku i odwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli ma się grację i elegancję, to wygląda się tak jak na tych fotografiach:))

  OdpowiedzUsuń
 6. Te kobiety wyglądają po prostu obłędnie! Moją faworytką jest pani z pierwszej fotografii :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniałe!!!! Wszystkie Panie wyglądają cudownie!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajny blożek....Zbliżam się do wieku Tych Pań i miło popatrzeć że kobieta zawsze może być piękna...Zdobi też pogoda ducha i uśmiech.Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

AddThis