niedziela, 19 kwietnia 2015

Czółenka i sandały w stylu retro na wiosnę

B.A.I.T. Footwear
Wszystkie miłośniczki stylu retro doskonale wiedzą, że znalezienie odpowiedniego obuwia, które pasować będzie do konkretnej stylizacji, nie jest czymś łatwym. Przynajmniej jeśli chodzi o kolekcje dostępne w sklepach w naszym kraju. Oczywiście często zdarza się, że popularne marki mają w swojej ofercie modele, które inspirowane są stylem poprzednich dekad. Według mnie najłatwiej znaleźc buty w stylu retro w kolekcjach wiosennych oraz jesiennych. Popularne t-bary (buty z charakterystycznym paseczkiem w kształcie litery T) pojawiają się w niemal każdej sieciówce. Brakuje jednak na naszym rynku polskiej marki, która miałaby w swojej ofercie buty inspirowane stylem retro, w cenach nie wywołujących zawału serca.  
Na ranku zagranicznym marek oferujących obuwie nawiązujące do lat 40. oraz 50. jest kilkanaście, jednak  sumy, jakie trzeba wyłożyć na konkretną parę butów, są bardzo wysokie (nawet dla zagranicznych klientek). Tak jest na przykład w przypadku popularnej szwedzkiej marki Swedish Hasbeens, która wyspecjalizowała się w produkcji stylowych drewniaków. Miss L Fire to również spory wydatek. Nieco lepiej na tym tle wypada amerykańska marka B.A.I.T. Footwear, jednak koszty wysyłki do Polski są absurdalnie wysokie. 
Poniżej mój subiektywny przegląd obuwia w stylu retro - z polskich oraz zagranicznych sklepów: 
Eden/Sarenza.pl
Georgia Rose/Sarenza.pl
Georgia Rose/Sarenza.pl
Georgia Rose/Sarenza.pl
Jonak/La Redoute
Jonak/Sarenza.pl
Tailissime/La Redoute
Anne Wybourn/La Redoute
Caprice
Kotyl
Kotyl
Kotyl

Kio/ Zalando.pl
Neosens/ Zalando.pl
Anna Field/ Zalando.pl
Kiomi / Zalando.pl
Kiomi/ Zalando.pl
Marco Tozzi / Zalando.pl
Paco Menza/ Zalando.pl
Paco Menza/ Zalando.pl
Lola Ramona / Zalando.pl
Lola Ramona / Zalando.pl
Swedish Hasbeens/ Zalando.pl
Bata
CCC
Swedish Hasbeens 
B.A.I.T.
B.A.I.T.
B.A.I.T.
B.A.I.T.
B.A.I.T.
B.A.I.T.
B.A.I.T. 
B.A.I.T.5 komentarzy:

 1. Jeeej, jakie śliczności! Dobrze, że w BAIT ani Swedish Hasbeens nie mają butów na moją stopę, bo chyba bym zbankrutowała na zakupach :p

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam t-bary w każdej postaci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. wszystkie BAITy są vegan friendly. Trochę za dużo kosztują na nieskórzane :) to ratuje mi połowę pensji. Tym niemniej- zestawienie przecudowne!

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealny wpis na czasie! Ostatnio borykam się z podobnym problemem, tzn. poszukuję butów w stylistyce lat 30/40-stych, które spełniałyby poniższe "rygory":

  a) były w stylistyce i kolorach nawiązujących do powyższych epok, najlepiej t-bary z wykończeniem (ozdobne plecione paski, wycięcia)
  b) były na słupku (!!), max. 5 cm
  c) były po prostu ... ładne.

  Niestety zasadniczym problemem w PL, jest to, że jak już spełnią wymogi a i b, to często jest tak, że model jest zaprojektowany z myślą o klientach-seniorach. No nic, trzeba po prostu kombinować i szukać dalej - na aukcjach i targach.

  A nawiązując do Twoich propozycji, to model z pierwszego zdjęcia (czerwone Kio) są jak dla mnie perfekcyjne (do codziennego chodzenia). Zresztą parę dni temu pierwszy raz je zobaczyłam na Zalando i się zakochałam. Coś czuje, że skończy się to nadprogramowym wydatkiem ;)

  Pozdrawiam
  Aleksandra

  P.S. Moje marzenie i ideał, póki co poza zasięgiem (http://www.saintsavoy.com/en/ladies-shoes/west-color-red-dance-shoe.html)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

AddThis