poniedziałek, 23 listopada 2015

Lista marzeń: Turbany i torebki The Pink Collar Life

The Pink Collar Life - marka założona przez siostry Tarę MiSioux oraz Ashlyn Coco, przywołuje klimat złotej ery Hollywood lat 40. XX wieku

 Sama nazwa odnosi się do terminu "różowych kołnierzyków", którym po drugiej wojnie światowej określano sfeminizowane gałęzie przemysłu i usług. Założycielki marki, zafascynowane modą retro i glamourem w dawnym stylu, postanowiły połączyć swoje zainteresowanie sztuką, historią oraz modą, powołując do życia The Pink Collar Life.
Założycielki marki The Pink Collar Life
W ofercie marki znaleźć można eleganckie turbany wykonane z aksamitu oraz satyny, ozdobione efektownymi broszkami oraz oryginalne torebki. Projektantki nie kryją swojej fascynacji pracami Elsy Schiaparelli oraz Salvadora Dali, a ozdoby utrzymane są w duchu surrealizmu. Nazwy produktów nawiązują do gwiazd srebrnego ekranu.
Wysyłka do Polski to koszt 15 dolarów za turban i 16 dolarów za torebkę.
Hayworth's Hand
Elsa
Dali
Zigfeld
Myrna's Moon
Vampira
Black Dahlia
Mae
Mansfield Masquarade Pink
Lady of Shanghai
Dietrich Clutch
Lucille's Ball

2 komentarze:

 1. Jakże podzielam twą miłość do nakryć głowy. ;))) - Kapelusze {kilka, w czerwcu br. zakochałam się w pewnym zielonym - własności Iddy Van Munster - na pewno wiesz o który chodzi ;) } , opaski a la turban {2-ie zimowe, 1-na letnia}, wreszcie cudowne turbany {ostatnio nabyłam 3-ci i pracuję od paru dni nad doborem broszki, wiem że może być bez, ale z broszką to już jest wyższy parnas po prostu ;D haha... } . Przepraszam, że tak się chwalę (z reguły nienawidzę) , ale tak mnie natchnęłaś... .
  IvyCath

  p.s. Piękne są detale z Warszawki <= bez złośliwości, które zamieściłaś na Instagramie :) czy Ty też (przepraszam za wyrażenie) świrujesz na wszelkiego rodzaju pnącza, liście itp. ? Ja jestem przypadkiem "do leczenia", szczególnie na bluszcz. - W zamku w Łańcucie jest taki 'korytarz' { I piętro, oficjalnie: galeria rzeźb },w którym cały sufit i ściany pokryte są (malowanym) pnączem, polecam To zobaczyć. ;)


  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawie wyglądają te nakrycia głowy....może nie jest to do końca mój styl, ale są na prawdę świetne.

  fashion-by-roznerska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

AddThis