niedziela, 13 sierpnia 2017

Vintage Na Łubinowej: moja lista top 10

Fot. Na Łubinowej 
Wraz ze zwiększonym zainteresowaniem polską sztuką użytkową na naszym rynku zaczęło pojawiać się coraz więcej sklepów z wyselekcjonowanymi perełkami tego okresu. Jednym z nich jest sklep vintage "Na Łubinowej", który zachwyca nie tylko ofertą, ale także pięknymi zdjęciami. 


Od kilkunastu lat polskie wzornictwo czasów PRL przeżywa prawdziwy renesans. Zapoczątkowała je prawdopodobnie wystawa z 2011 roku "Chcemy być nowocześni" w Muzeum Narodowym prezentująca meble i sztukę użytkową z lat 1955-1968. Kolejne lata to wiele ciekawych wystaw oraz publikacji na temat polskiego wzornictwa, z moimi ulubionymi "Rzeczy niepospolite", a także ostatnim wydawnictwem "Zacznij kochać dizajn" Beaty Bochińskiej na czele. Coraz większa popularność polskiego wzornictwa przyczyniła się do do powstawania sklepów oferujących meble oraz sztukę użytkową tego okresu.
Właściciele sklepu "Na Łubinowej" mieszkają w Łodzi i tak piszą o swojej miłości do vintage.

Sklep ze skarbami vintage "Na Łubinowej" powstał z potrzeby serca. To po prostu nasze przeznaczenie! Od zawsze kolekcjonowaliśmy dobre wzornictwo i w pewnym momencie uznaliśmy, że będziemy dzielić się pięknymi przedmiotami które udaje nam się wyszukać. Każdy przedmiot w naszym sklepie jest dla nas wyjątkowy...i z niektórymi bardzo trudno się nam rozstać.

To, co zachwyca mnie na stronie sklepu to nie tylko piękne meble i przedmioty vintage, ale także fantastyczne fotografie, ukazujące w pełni ich piękno. Poniżej wybrałam dla Was 10 rzeczy, które podobają mi się najbardziej. Sklep Na Łubinowej oferuje nie tylko polski vintage, znajdziecie tu również wzornictwo niemieckie czy duńskie.
Stoliczek - kwietniczek 
Patera 
Syfon 
Talerzyki "Picasso" Włocławek
Wazon Wałbrzych
Dywan "Włochacz" z Fabryki Dywanów w Kietrzu 
Zestaw deserowy z Tułowic 
Żyrandol 
Dzbanek Karolina
Talerzyki Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

AddThis