piątek, 6 października 2017

Yves Saint Laurent i jego szkice - premiera filmu na Warszawskim Festiwalu Filmowym

mat. prasowe

18 października 2017 na Warszawskim Festiwalu Filmowym ARTE PO POLSKU pokaże po raz pierwszy w Polsce film Loïca Prigenta „Yves Saint Laurent i jego szkice”. Dokument przywraca do życia piękne i nieudostępniane dotąd szerszej widowni prace człowieka, który sprawił, że świat spojrzał na modę z zupełnie nowej perspektywy.

mat. prasowe


Yves Saint Laurent, jeden z najbardziej znanych domów mody na świecie, przez lata kształtował historię mody. Marka stała się ikoną współczesnej elegancji i szyku, a jej twórca - prawdziwą legendą. Wszystkie kreacje spod znaku YSL powstawały na podstawie szkiców Yves’a Saint Laurenta – jednego z najbardziej utalentowanych ilustratorów mody wszechczasów. W archiwach fundacji Pierre Bergé - Yves Saint Laurent przechowywane są tysiące niepublikowanych dotąd prac – od wczesnych lat Saint Laurenta po jego ostatnią kolekcję z 2002 roku. Reżyserowi filmu, Loïcowi Prigentowi jako pierwszemu udało się zdobyć do nich dostęp. Wzbogacone komentarzami historyków mody, dawnych współpracowników Yves Saint Laurenta oraz Pierre’a Bergé – partnera życiowego artysty, tworzą opowieść nie tylko o życiu i karierze wielkiego projektanta, ale także o historii mody, w której kreowaniu miał nieoceniony wkład.
mat. prasowe

Twórca dokumentu, Loïc Prigent jest autorem wielu obrazów poświęconych modzie - tematem jego filmów byli między innymi: Marc Jacobs & Louis Vuitton, Karl Lagerfeld, Jean Paul Gaultier, Alexander McQueen czy Chanel, ale także zjawiska, jak te przedstawione w dokumentach « British style » czy « Fashion Scandals ».
Od 19 października film będzie dostępny bezpłatnie w serwisie https://www.arte.tv/pl/ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

AddThis