czwartek, 15 czerwca 2017

Sklepy online retro, pin up, rockabilly: marki zagraniczne, które warto znać cz. 3


Przygotowałam dla Was kolejną listę sklepów online oferujących ubrania i dodatki w stylu pin up/retro/rockabilly. Niedługo rozpoczynają się wiosenne wyprzedaże, warto więc przyjrzeć się ich bogatej ofercie. 

Emily And Fin
Emily And Fin 


Brytyjska marka założona w 2002 roku przez dwójkę przyjaciół - Emily Whittle oraz Ffion Armour-Brown. W swoich kolekcjach inspirują się głównie stylem lat 40. oraz 50. Mają świetne nadruki na tkaninach oraz bardzo duży wybór ślicznych sukienek.
Emily And Fin 

Ceny: sukienki kosztują od 75 do 90 funtów, spódnice od 55 do 75 funtów, topy czy szorty to wydatek około 50 funtów.
Rozmiarówka: od XXS do XXL.
Wysyłka do Polski: 12 funtów

The Seamstress of Bloomsbury 
The Seamstress of Bloobsbury


Brytyjska marka z Londynu specjalizująca się w reprodukcji odzieży z lat 40. Wykorzystuje oryginalne szkice oraz projekty krawcowej Lilllian Wells, która w roku 1939, w wieku 14 lat rozpoczęła swoją przygodę z krawiectwem. Znana jako "krawcowa z Bloomsbury" Lillian projektowała i szyła kreacje także dla arystokracji. W ofercie marki znajdziecie niemal wszystkie elementy garderoby, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych.
The Seamstress of Bloomsbury 

Ceny: za sukienki trzeba zapłacić od 80 do 100 funtów, spódnice kosztują 55 funtów, koszule 40 funtów, spodnie 50 funtów, kurtki 85 funtów.
Rozmiarówka: od rozmiaru 8 do 16
Wysyłka do Polski: Darmowa

Tatyana
Tatyana
Amerykańska marka specjalizująca się w ubraniach (przede wszystkim sukienkach) inspirowanych stylem lat 1940-1950. W swojej ofercie posiada także torebki, buty, dodatki, a także kostiumy kąpielowe.  To z tego sklepu pochodzi moja ulubiona torebka To Die For.
Tatyana 
Ceny: Raczej wysokie - warto polować na dość częste przeceny sięgające nawet 75%.
Za sukienki trzeba zapłacić od 90 do 180 dolarów, spodnie czy szorty kosztują około 80 dolarów, spódnice od 70 do 90 dolarów.
Rozmiary: Bardzo szeroka - od 32 do 50.
Wysyłka do Polski: około 20 dolarów

British Retro 
British Retro 
Kolejna brytyjska (jak sama nazwa wskazuje) marka specjalizująca się przede wszystkim w bardzo kobiecych sukienkach inspirowanych stylem lat 50. W jej ofercie znaleźć można również spódnice oraz halki petticoat.
British Retro 
Ceny: Bardzo przystępne - sukienki kosztują średnio 60 funtów. Za halkę trzeba zapłacić 35 funtów.
Rozmiarówka: od rozmiaru 8 do rozmiaru 18
Wysyłka do Polski: Około 8 funtów

Trashy Diva 
Trashy Diva 


Marka działa od 1996 roku. Zaczęło się od  sklepu z ubraniami vintage, a w 1999 roku pojawiła się pierwsza autorska kolekcja. Właścicielką i projektantką jest Candice Gwinn. W ofercie marki znaleźć można ubrania inspirowane przede wszystkim stylem lat 40., ale nie brakuje też projektów z wcześniejszych czy późniejszych dekad. Ubrania Trashy Diva mogliście oglądać na małym i dużym ekranie, pojawiały się bowiem w takich produkcjach jak "True Blood" , "House of Cards" czy "New Girl".
Trashy Diva 

Ceny: Bardzo wysokie. Sukienki kosztują od 160 do 180 dolarów, spódnice od 75 do 100 dolarów, a płaszcze od 200 do 400 dolarów. Marka ma też specjalną ślubną kolekcję.
Rozmiarówka: od rozmiaru 0 do rozmiaru 24.
Wysyłka do Polski: Bardzo wysoka - 40 dolarów!

ZOBACZ TEŻ:
Sklepy online retro/ pin up / rockabilly cz. 1
Sklepy online retro / pin up / rockabilly cz. 2 
Trashy Diva 

1 komentarz:

  1. Widziałam podobną, a może to i ta sama oferta. Wszystko wyglądało fajnie tylko właśnie dość drogo.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

AddThis