Program festiwalu podzielony został na kilka bloków tematycznych. Mnie zainteresował przed wszystkim ten zatytułowany "Taka piękna historia", poświęcony przedwojennej Polsce oraz Berlinowi lat 20.
Blok ten rozpocznie się w sobotę 22 czerwca o godzinie 12:00 w przepięknych wnętrzach Cafe Bristol spotkaniem z Mają i Janem Łozińskimi, znanych wam na pewno z cyklu PWN poświęconego przedwojennej Polsce. W trakcie spotkania goście opowiedzą o rytmie miasta, nocnym życiu, jedzeniu i rozrywce tamtych lat.
O godz. 14:00, najciekawsze według mnie, spotkanie z autorką książki "Moda w przedwojennej Polsce" Anną Sieradzką. Po rozmowie odbędzie się pokaz mody przedwojennej przygotowany przez piękne dziewczyny z Grupy Rekonstrukcji Historycznej BLUSZCZ.
O godzinie 16:00 przeniesiemy się do Berlina i szalonych lat 20. Wszystko za sprawą rozmowy Moniki Małkowskiej z Iwoną Lubą o czasach Republiki Weimarskiej.
W niedzielę o godzinie 12:00 rozpocznie się dyskusja poświęcona rodzimej, przedwojennej przedsiębiorczości, opowieść o losach kilkunastu właścicieli firm związanych z gospodarką i finansami.
O godzinie 14:00 rozpocznie się spotkanie poświęcone życiu przestępczemu w przedwojennej Polsce. Rozmowa z Moniką Piątkowską dotyczyć będzie mrocznej strony codziennego życia polskiego dwudziestolecia międzywojennego.
O godz. 16:00 wraz z dziennikarką Agnieszką Obszańską zwiedzać będzie można eleganckie wnętrza Hotelu Bristol, który gościł między innymi Marlenę Dietrich.
Oczywiście w programie festiwalu jest mnóstwo innych ciekawych spotkań i paneli, o których przeczytacie na stronie wydarzenia.
Przez te dwa dni Warszawa żyć będzie książkami zgodnie z hasłem przewodnim festiwalu "Papier nie umiera nigdy".
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz